Warning: Declaration of Pdx_Silent_Skin::feedback($string) should be compatible with WP_Upgrader_Skin::feedback($string, ...$args) in /home/u9503758/basaksehirorto.com/wp-content/plugins/wordapp/includes/manage.php on line 26
Ortodonti - Başakşehir Ortodonti

Ortodonti

  • Ortodontik tedavi

 

Ortodonti anabilim dalı, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ortodontik tedavi ile var olan bozuklukların çözülmesi ve hastalara iyi bir estetik, düzgün konuşma ve fonksiyon kazandırılmasını amaçlanır.

 

Diş tel tedavisi (ortodontik tedavi )her yaşta yapılan estetik ve sağlık uygulamasıdır. Sürekli dişlerin çıkmaya başlaması ile birlikte yapılabilen ortodontik tedavi özellikle çene bölgesini ilgilendiren sorunlarda erken dönemlerde yapılması gereken bir tedavidir. Ortodontik tedavi dişlere geçici olarak yapıştırılan braket ve teller vasıtasıyla görülür. Hastaya uygulanacak Ortodontik tedavi hastanın yaş ve diş/çene durumuna göre farklı yöntemler uygulanarak da yapılabilir. Günümüzde çok gelişmiş bir tedavi yöntemi olan Ortodontik tedavi hastalara porselen,şeffaf braket ve teller veya lingual ortodonti (dişlerin arka kısmına uygulanan braketler) olarak tedavi sürecinde daha estetik görüntü sunmaktadır.

 

  • Çocuklarda ortodontik tedavi

 

Çocukların 7-12 yaşları döneminde ortodontik muayene olması çok önemlidir. Çünkü anne babaların fark edebileceği çapraşık dişler, alt ve üst dişlerin temas etmemesi veya anormal bir şekilde kapanması, ilerde veya geride konumlanmış çene, dengeli olmayan yüz görünümü, yanak ve dudak ısırma, diş sıkma alışkanlığı gibi belirtilerin yanı sıra Ortodontistler çene gelişimi ve süren daimi dişlerle ilgili gizli kalmış bazı problemleri fark edebilir. Bu önemlidir,çünkü erken fark edildiği zaman bazı ortodontik problemleri çözmek daha kolaydır.

 

Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilir, fakat Ergenlik dönemine kadar ortodontik müdahale alınmamışsa tedavi süreci daha uzun olabiliyor. Bunun sebebi ilerleyen yaşlarda kemiklerin yerleşmiş olması ve böylelikle tedavi seçeneklerinin azalmış olmasıdır. Kemik bozuklukları yüz gelişimi tamamlanmadan ortodontik müdahalelerle çözülebilir. Fakat yüz gelişimini tamamlanırsa olası problemler cerrahi müdahale gerektirebilir.

Sizin için buradayız..

Pazartesi / Cuma
(10:00 - 20:00)
Cumartesi
(10:00 - 18:00)
Pazar
KAPALI